Hjemmebryggerkveld

VINNERE 2018

Publikumsfavoritt 
1. plass: KB Brewing med Lovra
2. plass: Hestnes bryggerilaug med JB Pivo
3. plass: Ruten Gourmetbryggeri med Escobars Mistress

Brygghusfavoritt
Mobster Brewing med Sour Ale Capone

Beste presentasjon 
1. plass: Lea Gardsbryggeri 
2. plass: Jæren Brygghus
3. plass: Jærbrygg

Berentsens Favoritt
Mobster Brewing med Sour Ale Capone

Fredag 16. mars, fra 17:00 - 21:00

Staute hjemmebryggere stiller med Ekte Håndverk og skjenker øl til alle som vil smake. Som publikum har du anledning til å være med å stemme på din favorittøl denne kvelden. Det deles ut premie i 4 konkurranser:

Publikumsfavoritt 
Stemmes frem av publikum. 

Brygghusfavoritt
Stemmes frem av representanter fra tilreisende brygghus.

Beste presentasjon 
Stemmes frem av publikum. 

Berentsens Favoritt
Pekes ut av representanter fra Berentsens Brygghus.
Vinneren får anledning til å få sin oppskrift brygget hos Berentsens Brygghus i Egersund. 

Påmeldte hjemmebryggere

KB Brewing

Brygger
Bjørn Even Karlsen
Øl

Lovra

Type

Moderne Lager

Spette

Brygger
Terje Haugstad
Øl

Begmørkt

Type

Imperial stout

Midjord garasjebryggeri

Brygger
Kjetil Torsteinsen
Øl

Black Bird

Type

Black Ipa

Fyldige Atleters Bryggeri

Brygger
Ole Kristian Lie
Øl

Punica Sauvin

Type

Pale ale med granateple

Jæren Brygghus

Brygger
Anders Reve
Øl

Førsteslåtten

Type

IPA

Hestnes Bryggerilaug

Brygger
Tor Christian Barka
Øl

JB Pivo

Type

Info kommer

Mobster Brewing

Brygger
Henrik Pettersen
Øl

Blackmail

Type

IPA (Black)

Damsgaard Hjemmebryggeri

Brygger
Terje Rasmussen
Øl

Grævla Goe

Type

Berlinerweisen

Ruten gourmetbryggeri

Brygger
Tor Atle Adneram
Øl

Kvaddå

Type

Belgisk Quadruppel

Ruten gourmetbryggeri

Brygger
Erik Aukland
Øl

Escobars mistress

Type

Oatmeal Imperial Stout

Bekkefaret Bråde Bryggeri

Brygger
Sverre Thorsen
Øl

De Port

Type

Porter

Lea Gardsbryggeri

Brygger
Rune Lea
Øl

Tank 7

Type

Saison

Oddify

Brygger
Odd Martin Ali-Berge
Øl

Strawberry Milkshake

Type

IPA

Kizza brygg

Brygger
Kristian Sandvik
Øl

Svære bølga

Type

Lys ale

Øksnavadporten kjøkkenbryggeri

Brygger
Frank Arild Øie
Øl

Blyge Harry

Type

APA

Hjemmebrygga

Brygger
Tommy Eker
Øl

Galaxy

Type

IPA

Gandsen microbryggeri

Brygger
Glenn Birkeland
Øl

Gandsfluå

Type

Pilsner

Lea Gardsbryggeri

Brygger
Jarle Pollestad
Øl

Lasaronen

Type

Imperial Pale Lager

Manjuice brygg

Brygger
Sten Erik Mikalsen
Øl

Sommerflørt

Type

APA

Jærbrygg

Brygger
Jan Petter Markussen
og Tor Harry Hegre
Øl

info kommer

Type

Info kommer

Mobster Brewing

Brygger
Helge Enoksen
Øl

Sour Ale Capone

Type

Fruit Beer (Sour med Kveik og Mango)